często zadawane pytania

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości prosimy zapoznać się z często zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie


O co chodzi w ogrodach wróżek?

Ogrody Wróżek to pomysł na samodzielne stworzenie miniaturowego świata, który działa na naszą wyobraźnię. Każdy może stworzyć taki ogród nabywając w naszym sklepie doniczkę, rośliny, ziemię, figurki. Zatem można tu znaleźć komponenty do stworzenia własnego zestawu. To doskonały prezent z okazji urodzin czy też bez szczególnego powodu, dla kogoś, komu bliska sercu jest natura, ale np. nie ma warunków, żeby posiadać prawdziwy ogród. Do swojego miniaturowego świata można zaprosić kogo tylko się chce - skrzaty, wróżki, elfy - co tylko podpowie Wam wyobraźnia. Ogrody Wróżek uczą odpowiedzialności - trzeba dbać o rośliny, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do wspólnych spacerów w poszukiwaniu skarbów do aranżacji ogródków.

Jak można zapłacić za zakupy?

Formą rozliczeń w sklepie www.ogrodywrozek.pl jest przelew bankowy tradycyjny.

Jak wysyłane są zakupione produkty?

Każdą figurkę pakujemy w woreczek foliowy, rośliny są pakowane w doniczki owinięte w specjalny papier, a całość w styropian. Ziemia i piasek są pakowane w wytrzymałe woreczki. Paczka przyjedzie do Ciebie w kartonowym pudełku, ew. w bąbelkowej kopercie jeśli będą to np. tylko figurki.

Dlaczego wysyłka roślin możliwa jest tylko kurierem?

Ze względu na rośliny nie możemy dopuścić, aby przebywały zamknięte na poczcie lub w paczkomacie kilka dni w niepewnych warunkach, wolimy powierzyć jej dowóz wyspecjalizowanej firmie, która dowiezie je do Ciebie kolejnego dnia. Dlatego też nie wysyłamy paczek w piątki, aby przez weekend nie leżakowały w magazynach firmy kurierskiej.

Czy rośliny można zamawiać cały rok?

Niestety, możliwe jest to tylko w okresie od kwietnia do października. Nie chcemy narażać ich na przemarznięcie. O ile wysokie temperatury nie szkodzą sukulentom, to niskie już tak. W okresie zimowym rośliny można odbierać osobiście w Warszawie pod wskazanym w mailu adresie, po wcześniejszym umówieniu spotkania.

Jak dbać o sukulenty?

Sukulenty to rośliny bliskie kaktusom, są przyzwyczajone do suchych warunków, zatem nie powinno się ich często podlewać. W okresie jesienno-zimowym wystarczy to zrobić raz na miesiąc, a w cieplejszych miesiącach raz na dwa tygodnie, wystarczy naprawdę odrobina wody. Sukulenty lubią światło słoneczne. Najlepiej nie przechowywać ich w temperaturze niższej niż 10 st. C. Do każdego zamówienia z sukulentami włożona będzie obszerna instrukcja, zatem w każdej chwili będzie można do niej zajrzeć i rozwiać wątpliwości, ale uprawa sukulentów jest naprawdę bardzo prosta.

Z czego zrobione są figurki i doniczki?

Figurki i doniczki są wykonane z żywicy poliestrowej, dzięki czemu są bardzo trwałe i posłużą długie lata. Malowane są farbami akrylowanymi, niektóre są też lakierowane. Są to w pełni bezpieczne produkty wykonane z żywicy ogólnego stosowania, konstrukcyjnej, ortoftalowanej średnioelastycznej o obniżonej emisji styrenu, w pełni ekologicznej.

Czy są to produkty przeznaczone dla dzieci?

Nasze produkty: rośliny i figurki nie są zabawkami w rozumieniu §2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 roku, w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, Dz. U. 2011.83.454 i nie nadają się do zabawy dla dzieci poniżej 14 roku życia, bez nadzoru osoby dorosłej. Figurki oferowane w naszym sklepie są wyrobami kolekcjonerskimi w rozumieniu §3 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 roku, w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, Dz. U. 2011.83.454 i są przeznaczone dla kolekcjonerów w wieku powyżej 14 lat.

Czy figurki mogą mieć kontakt z wodą?

Tak, są wykonane z materiału, który bardzo dobrze toleruje wilgotne środowisko, zatem np. do podlewania roślin nie potrzeba usuwać figurek.

Czy wysyłacie za granicę?

Niestety nie wszystko, roślin nie wyślemy, ale figurki czy doniczki już tak, w tej sprawie prosimy kontaktować się drogą mailową.